Tajemnicza tablica na DTŚ. Czy można dostać mandat? Zobaczcie jak to działa! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Tajemnicza tablica na DTŚ. Czy można dostać mandat? Zobaczcie jak to działa! [WIDEO] tablica DTŚ; Agnieszka Kucjas
Ilustracja do artykułu Tajemnicza tablica na DTŚ. Czy można dostać mandat? Zobaczcie jak to działa! [WIDEO]

Na Drogowej Trasie Średnicowej zamontowano tablicę, która pokazuje z jaką prędkością jadą kierowcy. Jeżeli nie stosują się do ograniczeń – instalacja informuje jaki mandat musieliby zapłacić.

Tablica została zamontowana w czwartek, na wiadukcie nad ulicą Bracką w Katowicach. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Jednak wielu kierowców łamie ten przepis, często też dochodzi tutaj do kolizji i wypadków. W związku z tym trwa poszukiwanie rozwiązań jak przeciwstawić się tej sytuacji. 

Tablica pokazuje prędkość z jaką porusza się kierowca, a w razie przekroczenia tej dozwolonej, wyświetla się informacja o wysokości mandatu jaki grozi za takie zachowanie. Instalacja będzie wisieć na DTŚ przez miesiąc. Jak tłumaczą przedstawiciele biura prasowego UM Katowice, to okres próbny. W tym czasie analizowane będzie działanie tablicy. Przede wszystkim to czy kierowcy dzięki niej stosują się przepisów i ograniczeń.

Przygotowaliśmy dla Was nagranie jak nowa tablica wygląda w praktyce!

Tablica wywołała dyskusję. Pojawiają się głosy, że taka instalacja może tylko zaszkodzić – uczestnicy ruchu drogowego będą skupiać się na tablicy zamiast na sytuacji na trasie. Dużym zagrożeniem jest także nagłe hamowanie. Niektórzy mają jeszcze inne argumenty – uważają, że niektórzy kierowcy specjalnie będą tam łamać przepisy, żeby „nabić jak najwyższy wynik”.

Zobacz też: Takiej knajpy w Katowicach jeszcze nie było! Lokalizacja robi wrażenie​

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

3 godz. 50 min.
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

4 godz. 36 min.
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

5 godz. 23 min.
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

7 godz. 20 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy