Tajemnicza tablica na DTŚ. Czy można dostać mandat? Zobaczcie jak to działa! [WIDEO]

Zdjęcie z artykułu: Tajemnicza tablica na DTŚ. Czy można dostać mandat? Zobaczcie jak to działa! [WIDEO] tablica DTŚ; Agnieszka Kucjas
Ilustracja do artykułu Tajemnicza tablica na DTŚ. Czy można dostać mandat? Zobaczcie jak to działa! [WIDEO]

Na Drogowej Trasie Średnicowej zamontowano tablicę, która pokazuje z jaką prędkością jadą kierowcy. Jeżeli nie stosują się do ograniczeń – instalacja informuje jaki mandat musieliby zapłacić.

Tablica została zamontowana w czwartek, na wiadukcie nad ulicą Bracką w Katowicach. W tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Jednak wielu kierowców łamie ten przepis, często też dochodzi tutaj do kolizji i wypadków. W związku z tym trwa poszukiwanie rozwiązań jak przeciwstawić się tej sytuacji. 

Tablica pokazuje prędkość z jaką porusza się kierowca, a w razie przekroczenia tej dozwolonej, wyświetla się informacja o wysokości mandatu jaki grozi za takie zachowanie. Instalacja będzie wisieć na DTŚ przez miesiąc. Jak tłumaczą przedstawiciele biura prasowego UM Katowice, to okres próbny. W tym czasie analizowane będzie działanie tablicy. Przede wszystkim to czy kierowcy dzięki niej stosują się przepisów i ograniczeń.

Przygotowaliśmy dla Was nagranie jak nowa tablica wygląda w praktyce!

Tablica wywołała dyskusję. Pojawiają się głosy, że taka instalacja może tylko zaszkodzić – uczestnicy ruchu drogowego będą skupiać się na tablicy zamiast na sytuacji na trasie. Dużym zagrożeniem jest także nagłe hamowanie. Niektórzy mają jeszcze inne argumenty – uważają, że niektórzy kierowcy specjalnie będą tam łamać przepisy, żeby „nabić jak najwyższy wynik”.

Zobacz też: Takiej knajpy w Katowicach jeszcze nie było! Lokalizacja robi wrażenie​

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy