Bytom: Wybuch gazu w mieszkaniu. Dwie osoby nie żyją [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

eska śląsk 5 Bytom: Wybuch gazu w mieszkaniu. Dwie osoby nie żyją
Bytom: Wybuch gazu w mieszkaniu. Dwie osoby nie żyją / nadesłał Adam
Ilustracja do artykułu: Bytom: Wybuch gazu w mieszkaniu. Dwie osoby nie żyją [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

W dzielnicy Stroszek w Bytomiu, w jednym z mieszkań przy Skwerze Heleny Modrzejewskiej  doszło do eksplozji. 

Aktualizacja (08:55, 22.03.2017r.)

W związku z wtorkowym wybuchem w bytomskiej kamienicy pojawiają się informacje, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, a celowe działanie. – Na chwilę obecną, trudno nawet powiedzieć jak doszło do wybuchu gazu, czy z powodu poluzowanych kurków czy jeszcze z innej przyczyny. Tak naprawdę nie jesteśmy jeszcze w stanie w stu procentach potwierdzić także tożsamości ofiar - pojawiają się informacje, że był to mężczyzna i jego matka. To bardzo prawdopodobne, jednak zwłoki były w takim stanie, że jedyną możliwością, która da nam pewną informację jest wykonanie badań genetycznych. W najbliższym czasie zostaną pobrane próbki i przeprowadzone badania DNA –  tłumaczy st. asp. Tomasz Bobrek, Oficer Prasowy KMP w Bytomiu.

13-letnia dziewczynka, która chwilę przed zdarzeniem opuściła mieszkanie przebywa pod opieką psychologa. W najbliższym czasie, gdy lekarz wyda zgodę, 13-latka zostanie przesłuchana. 

Do wybuchu doszło w klatce 2b. Do mieszkań w klatce znajdującej się obok, czyli 2a, wróciło już osiem ewakuowanych osób. Wciąż nie wiadomo kiedy do swoich domów wróci pięć osób mieszkających w klatce, gdzie doszło do wypadku. Konstrukcja budynku na szczęście nie została naruszona. Ostateczną decyzję wyda jednak Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Wcześniej informowaliśmy

Informację o wybuchu zgłoszono o godzinie 15:40. Według wstępnych ustaleń, w mieszkaniu na pierwszym piętrze eksplodował gaz, co zaowocowało pożarem. Na miejscu zginęły dwie osoby. 13-letnia dziewczynka, która chwilę przed zdarzeniem wyszła z budynku, trafiła do szpitala. Wnętrze mieszkania uległo całkowitemu spaleniu. 

Strażacy ewakuowali mieszkańców budynku. Na miejscu wciąż trwa akcja. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną wybuchu.

Zobacz też: Poważny wypadek w Gliwicach. Jedna osoba nie żyje

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy