Bytom: Wybuch gazu w mieszkaniu. Dwie osoby nie żyją [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

eska śląsk 5 Bytom: Wybuch gazu w mieszkaniu. Dwie osoby nie żyją
Bytom: Wybuch gazu w mieszkaniu. Dwie osoby nie żyją / nadesłał Adam
Ilustracja do artykułu: Bytom: Wybuch gazu w mieszkaniu. Dwie osoby nie żyją [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]

W dzielnicy Stroszek w Bytomiu, w jednym z mieszkań przy Skwerze Heleny Modrzejewskiej  doszło do eksplozji. 

Aktualizacja (08:55, 22.03.2017r.)

W związku z wtorkowym wybuchem w bytomskiej kamienicy pojawiają się informacje, że nie był to nieszczęśliwy wypadek, a celowe działanie. – Na chwilę obecną, trudno nawet powiedzieć jak doszło do wybuchu gazu, czy z powodu poluzowanych kurków czy jeszcze z innej przyczyny. Tak naprawdę nie jesteśmy jeszcze w stanie w stu procentach potwierdzić także tożsamości ofiar - pojawiają się informacje, że był to mężczyzna i jego matka. To bardzo prawdopodobne, jednak zwłoki były w takim stanie, że jedyną możliwością, która da nam pewną informację jest wykonanie badań genetycznych. W najbliższym czasie zostaną pobrane próbki i przeprowadzone badania DNA –  tłumaczy st. asp. Tomasz Bobrek, Oficer Prasowy KMP w Bytomiu.

13-letnia dziewczynka, która chwilę przed zdarzeniem opuściła mieszkanie przebywa pod opieką psychologa. W najbliższym czasie, gdy lekarz wyda zgodę, 13-latka zostanie przesłuchana. 

Do wybuchu doszło w klatce 2b. Do mieszkań w klatce znajdującej się obok, czyli 2a, wróciło już osiem ewakuowanych osób. Wciąż nie wiadomo kiedy do swoich domów wróci pięć osób mieszkających w klatce, gdzie doszło do wypadku. Konstrukcja budynku na szczęście nie została naruszona. Ostateczną decyzję wyda jednak Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Wcześniej informowaliśmy

Informację o wybuchu zgłoszono o godzinie 15:40. Według wstępnych ustaleń, w mieszkaniu na pierwszym piętrze eksplodował gaz, co zaowocowało pożarem. Na miejscu zginęły dwie osoby. 13-letnia dziewczynka, która chwilę przed zdarzeniem wyszła z budynku, trafiła do szpitala. Wnętrze mieszkania uległo całkowitemu spaleniu. 

Strażacy ewakuowali mieszkańców budynku. Na miejscu wciąż trwa akcja. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną wybuchu.

Zobacz też: Poważny wypadek w Gliwicach. Jedna osoba nie żyje

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

3 godz. 47 min.
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

4 godz. 33 min.
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

5 godz. 20 min.
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

7 godz. 17 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy