Bytomianin pokona 500 km żonglując butelkami. Wszystko to, by pomóc dzieciakom

Żonglując butelkami pomaga dzieciakom 6 Żonglując butelkami pomaga dzieciakom
Żonglując butelkami pomaga dzieciakom / UM Bytom
Ilustracja do artykułu: Bytomianin pokona 500 km żonglując butelkami. Wszystko to, by pomóc dzieciakom

Trwa kolejny dzień żonglerki bytomianina Krzysztofa Drabika, który przemierza linię brzegową Bałtyku, aby pomóc dzieciom. To już druga edycja ultramaratonu.  

W ubiegłym roku Drabik przeszedł nieprzerwanie żonglując ze Świnoujścia do Gdańska w 19 dni. W tym roku postanowił pobić swój rekord i dał sobie 10 dni. Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy dla dzieci, które uległy wypadkowi podczas wakacji.

- Chcę również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo nad akwenami wodnymi.  Wypadki się zdarzają, one będą zawsze, ale mam nadzieję, że akcja pozwoli na zmniejszenie ich liczby –  powiedział na trasie Krzysztof Drabik.

Do pokonania ma 50 kilometrów dziennie, aby 17 sierpnia dotrzeć na metę do Gdańska. W tym roku bytomianinowi będą towarzyszyć gwiazdy polskiej sceny. Pierwszego dnia razem z Drabikiem ponad 20 kilometrów przebiegł Rafał Mroczek ze swoim psem Lizakiem. Podczas żonglerki towarzyszył mu również Jarosław Milner, znany między innymi z serialu „Na dobre i na złe”.

Do końca trasy pojawią się jeszcze m. in.: Marek Włodarczyk, Piotr Zelt, Alan Andersz czy Rafał Maserak. Nie zabraknie również przedstawicieli świata sportu. Do akcji włączy się były reprezentant Polski w piłce nożnej Piotr Świerczewski oraz Andrzej Supron – wicemistrz olimpijski w zapasach.

Krzysztof Drabik swoimi rekordami (3 maratony żonglując) pomaga potrzebującym w zakupach m.in. protez kończyn czy kombinezonu dla dziewczynki poszkodowanej w pożarze. W ubiegłym roku udało mu się zebrać podczas akcji nad morzem około 32 tys. złotych.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy