Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie 8 Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie
Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie / Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Ilustracja do artykułu: Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Jaworznie powstaje centralna stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych. To pierwszy tego typu obiekt w województwie śląskim.  

Stacja obsługiwać będzie 22 autobusy elektryczne, które jeszcze w tym roku trafią do Jaworzna. Znajdzie się tam osiem stanowisk dla baterii nowej floty.

- Tu będzie też warsztat i całe utrzymanie nowych pojazdów, czyli dziewięć 18-metrowych autobusów elektrycznych, dziewięć 12-metrowych i czterech 9-metrowych - powiedział nam rzecznik jaworznickiego PKM-u Maciej Zaremba.

Poza centralną stacją ładowania baterii do autobusów elektrycznych, będzie też pięć stacji szybkiego ładowania pojazdów. Trzy powstaną na ulicy Krakowskiej, jedna na pętli Szpital Chełmońskiego i jedna na pętli Byczyna Astrów.   

PKM z Jaworzna testuje autobusy elektryczne od 2012 r. Aby zdobyć doświadczenie pod kątem rozwoju floty z alternatywnym napędem, w ub. roku przewoźnik wprowadził autobus elektryczny do regularnej eksploatacji. Wyprodukowany w Polsce Solaris Urbino 12 electric pokonał już ponad 140 tys. km.

W lipcu przedsiębiorstwo rozpoczęło też współpracę w badaniach i rozwoju technologii ładowania autobusów elektrycznych ze spółką Tauron Dystrybucja. Obie firmy przez rok testować mają autobus elektryczny oraz infrastrukturę do jego ładowania w warunkach normalnej eksploatacji.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Arek Kłusowski i Filip Moniuszko odpadli z Idola? Internauci dopytują o dwóch uczestników, którzy zapadli w pamięć widzom po castingowych odcinkach muzycznego show!

27 marca 2017, 16:16
Co to jest fake news?

Co to jest fake news?

Fake newsy to niebezpieczne, szybko rozwijające się zjawisko w internecie. Na ESKA.pl., wyjaśniamy co to właściwie jest i jak należy na nie reagować.

27 marca 2017, 16:00
Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Organizatorzy Open'era ogłosili powrót legendy polskiego hip hopu specjalnie na festiwal i zapowiedzieli polski tydzień ogłoszeń.

27 marca 2017, 15:46
Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś nie zwalnia tempa i przed Eurowizją 2017 koncertuje po całej Europie. Tym razem Polka zachwyciła mieszkańców Rygi.

27 marca 2017, 15:24
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy