Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie 8 Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie
Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie / Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Ilustracja do artykułu: Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Jaworznie powstaje centralna stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych. To pierwszy tego typu obiekt w województwie śląskim.  

Stacja obsługiwać będzie 22 autobusy elektryczne, które jeszcze w tym roku trafią do Jaworzna. Znajdzie się tam osiem stanowisk dla baterii nowej floty.

- Tu będzie też warsztat i całe utrzymanie nowych pojazdów, czyli dziewięć 18-metrowych autobusów elektrycznych, dziewięć 12-metrowych i czterech 9-metrowych - powiedział nam rzecznik jaworznickiego PKM-u Maciej Zaremba.

Poza centralną stacją ładowania baterii do autobusów elektrycznych, będzie też pięć stacji szybkiego ładowania pojazdów. Trzy powstaną na ulicy Krakowskiej, jedna na pętli Szpital Chełmońskiego i jedna na pętli Byczyna Astrów.   

PKM z Jaworzna testuje autobusy elektryczne od 2012 r. Aby zdobyć doświadczenie pod kątem rozwoju floty z alternatywnym napędem, w ub. roku przewoźnik wprowadził autobus elektryczny do regularnej eksploatacji. Wyprodukowany w Polsce Solaris Urbino 12 electric pokonał już ponad 140 tys. km.

W lipcu przedsiębiorstwo rozpoczęło też współpracę w badaniach i rozwoju technologii ładowania autobusów elektrycznych ze spółką Tauron Dystrybucja. Obie firmy przez rok testować mają autobus elektryczny oraz infrastrukturę do jego ładowania w warunkach normalnej eksploatacji.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy