Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie 8 Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie
Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie / Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Ilustracja do artykułu: Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Jaworznie powstaje centralna stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych. To pierwszy tego typu obiekt w województwie śląskim.  

Stacja obsługiwać będzie 22 autobusy elektryczne, które jeszcze w tym roku trafią do Jaworzna. Znajdzie się tam osiem stanowisk dla baterii nowej floty.

- Tu będzie też warsztat i całe utrzymanie nowych pojazdów, czyli dziewięć 18-metrowych autobusów elektrycznych, dziewięć 12-metrowych i czterech 9-metrowych - powiedział nam rzecznik jaworznickiego PKM-u Maciej Zaremba.

Poza centralną stacją ładowania baterii do autobusów elektrycznych, będzie też pięć stacji szybkiego ładowania pojazdów. Trzy powstaną na ulicy Krakowskiej, jedna na pętli Szpital Chełmońskiego i jedna na pętli Byczyna Astrów.   

PKM z Jaworzna testuje autobusy elektryczne od 2012 r. Aby zdobyć doświadczenie pod kątem rozwoju floty z alternatywnym napędem, w ub. roku przewoźnik wprowadził autobus elektryczny do regularnej eksploatacji. Wyprodukowany w Polsce Solaris Urbino 12 electric pokonał już ponad 140 tys. km.

W lipcu przedsiębiorstwo rozpoczęło też współpracę w badaniach i rozwoju technologii ładowania autobusów elektrycznych ze spółką Tauron Dystrybucja. Obie firmy przez rok testować mają autobus elektryczny oraz infrastrukturę do jego ładowania w warunkach normalnej eksploatacji.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna powraca z nową piosenką! Znamy już szczegóły dotyczące najnowszego singla wokalistki.

22 maja 2017, 17:32
To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

Gwiazda światowego formatu miała być gościem specjalnym Eurowizji 2017. O kim mowa?

22 maja 2017, 17:14
Zbigniew Wodecki opowiada dowcip o sobie, jak idzie do nieba

Zbigniew Wodecki opowiada dowcip o sobie, jak idzie do nieba

Zbigniew Wodecki słynął z dużego dystansu do siebie, co potwierdzał w każdym publicznym wystąpieniu. Sprawdźcie, jak muzyk opowiada dowcip o sobie, jak idzie do nieba.

22 maja 2017, 17:09
Zbigniew Wodecki - rodzina zmarłego artysty

Zbigniew Wodecki - rodzina zmarłego artysty

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego czuwała przy nim do ostatnich chwil jego życia. Kim jest żona Zbigniewa Wodeckiego? Co wiemy o dzieciach zmarłego artysty?

22 maja 2017, 17:03

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy