Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie 8 Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie
Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie / Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Ilustracja do artykułu: Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Jaworznie powstaje centralna stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych. To pierwszy tego typu obiekt w województwie śląskim.  

Stacja obsługiwać będzie 22 autobusy elektryczne, które jeszcze w tym roku trafią do Jaworzna. Znajdzie się tam osiem stanowisk dla baterii nowej floty.

- Tu będzie też warsztat i całe utrzymanie nowych pojazdów, czyli dziewięć 18-metrowych autobusów elektrycznych, dziewięć 12-metrowych i czterech 9-metrowych - powiedział nam rzecznik jaworznickiego PKM-u Maciej Zaremba.

Poza centralną stacją ładowania baterii do autobusów elektrycznych, będzie też pięć stacji szybkiego ładowania pojazdów. Trzy powstaną na ulicy Krakowskiej, jedna na pętli Szpital Chełmońskiego i jedna na pętli Byczyna Astrów.   

PKM z Jaworzna testuje autobusy elektryczne od 2012 r. Aby zdobyć doświadczenie pod kątem rozwoju floty z alternatywnym napędem, w ub. roku przewoźnik wprowadził autobus elektryczny do regularnej eksploatacji. Wyprodukowany w Polsce Solaris Urbino 12 electric pokonał już ponad 140 tys. km.

W lipcu przedsiębiorstwo rozpoczęło też współpracę w badaniach i rozwoju technologii ładowania autobusów elektrycznych ze spółką Tauron Dystrybucja. Obie firmy przez rok testować mają autobus elektryczny oraz infrastrukturę do jego ładowania w warunkach normalnej eksploatacji.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ed Sheeran przedłuża trasę Divide. Kiedy koncert w Polsce?

Ed Sheeran przedłuża trasę Divide. Kiedy koncert w Polsce?

Ed Sheeran w Polsce? Artysta przedłuża trasę promująca album Divide. Co z długo wyczekiwanym koncertem w Polsce?

27 czerwca 2017, 17:05
Tour de France 2017: Polacy, którzy wezmą udział w wyścigu

Tour de France 2017: Polacy, którzy wezmą udział w wyścigu

Tour de France 2017 wystartuje już 1 lipca. Ilu Polaków pojedzie w wyścigu? Sprawdzajcie na ESKA.pl

27 czerwca 2017, 16:12
Belfer 2: obsada. Kiedy nowe odcinki serialu?

Belfer 2: obsada. Kiedy nowe odcinki serialu?

Belfer 2 - znamy coraz więcej szczegółów drugiego sezonu serialu. Sprawdź, kto się znalazł w obsadzie i kiedy będą nowe odcinki najpopularniejszego polskiego serialu ostatnich lat. 

27 czerwca 2017, 16:06
Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna w tym roku obchodzi 10-lecie muzycznej działalności. Z tej okazji organizuje koncert '10 lat na scenie' z udziałem gości. Sprawdź, po ile są bilety i gdzie je kupić oraz kiedy odbędzie się jubileuszowa impreza.

27 czerwca 2017, 15:24

Już 1 i 2 Lipca Święto Morza w Międzybrodziu Bielskim!! Zapraszamy i polecamy!!Akcja partnerska

American Cars Manię czas zacząć! Start 30 czerwca! Sprawdź >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy