Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie 8 Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie
Centralna stacja ładownia autobusów elektrycznych w Jaworznie / Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Ilustracja do artykułu: Jaworzno: Powstaje duża stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych [ZDJĘCIA, WIDEO]

W Jaworznie powstaje centralna stacja ładowania i wymiany baterii do autobusów elektrycznych. To pierwszy tego typu obiekt w województwie śląskim.  

Stacja obsługiwać będzie 22 autobusy elektryczne, które jeszcze w tym roku trafią do Jaworzna. Znajdzie się tam osiem stanowisk dla baterii nowej floty.

- Tu będzie też warsztat i całe utrzymanie nowych pojazdów, czyli dziewięć 18-metrowych autobusów elektrycznych, dziewięć 12-metrowych i czterech 9-metrowych - powiedział nam rzecznik jaworznickiego PKM-u Maciej Zaremba.

Poza centralną stacją ładowania baterii do autobusów elektrycznych, będzie też pięć stacji szybkiego ładowania pojazdów. Trzy powstaną na ulicy Krakowskiej, jedna na pętli Szpital Chełmońskiego i jedna na pętli Byczyna Astrów.   

PKM z Jaworzna testuje autobusy elektryczne od 2012 r. Aby zdobyć doświadczenie pod kątem rozwoju floty z alternatywnym napędem, w ub. roku przewoźnik wprowadził autobus elektryczny do regularnej eksploatacji. Wyprodukowany w Polsce Solaris Urbino 12 electric pokonał już ponad 140 tys. km.

W lipcu przedsiębiorstwo rozpoczęło też współpracę w badaniach i rozwoju technologii ładowania autobusów elektrycznych ze spółką Tauron Dystrybucja. Obie firmy przez rok testować mają autobus elektryczny oraz infrastrukturę do jego ładowania w warunkach normalnej eksploatacji.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gran Derbi 23.04.2017: Real Madryt - FC Barcelona ONLINE i w TV za darmo? [TRANSMISJA]

Gran Derbi 23.04.2017: Real Madryt - FC Barcelona ONLINE i w TV za darmo? [TRANSMISJA]

Real Madryt - FC Barcelona na żywo w internecie i ogólnodostępnej telewizji? Gdzie i o której oglądać Gran Derbi 2017? Przekonajcie się już teraz na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 19:26
Pogoda na majówkę 2017 - jaki będzie długi weekend?

Pogoda na majówkę 2017 - jaki będzie długi weekend?

Jakie są prognozy pogody na majówkę 2017? Będzie ciepło czy zimno i deszczowo? O tym, jaka będzie pogoda 1, 2 i 3 maja piszemy na ESKA.pl!

23 kwietnia 2017, 13:34
Talizman vs Królowa łez - dla kogo tytuł hitu i teledysku roku? #EMA2017

Talizman vs Królowa łez - dla kogo tytuł hitu i teledysku roku? #EMA2017

Talizman i Królowa łez - to dwa hity, które walczą w tych samych kategoriach! Który przebój okaże się lepszy i otrzyma nagrodę na ESKA Music Awards 2017? Informacje o tych utworach podrzucamy na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 10:39
Orlen Warsaw Marathon 2017 - TRASA i utrudnienia na drodze

Orlen Warsaw Marathon 2017 - TRASA i utrudnienia na drodze

Orlen Warsaw Marathon już w niedzielę 23 kwietnia 2017. Tego dnia w centrum miasta będą duże utrudnienia w ruchu. Które ulice będą zamknięte? Jak przebiega trasa OWM 2017? Przekonajcie się na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 10:35
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy