Katowice: Podpalacz sklepu na Plebiscytowej z zarzutami

Zdjęcie z artykułu: Katowice: Podpalacz sklepu na Plebiscytowej z zarzutami Katowice: Podpalacz sklepu na Plebiscytowej z zarzutami; materiały policyjne
Ilustracja do artykułu Katowice: Podpalacz sklepu na Plebiscytowej z zarzutami

Zatrzymany w środę 33-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Mężczyzna podpalił drzwi sklepu z dopalaczami przy ul. Plebiscytowej. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 5 lat za kratkami. 

Do zdarzenia doszło w środę około 7.30 rano. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce został wysłany patrol policji oraz strażacy, którzy ugasili ogień. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna podszedł do sklepu i oblał drzwi łatwopalną cieczą, a następnie podpalił. 

Świadkowie opisali mężczyznę i wskazali w którym kierunku poszedł. Komunikat od razu został przekazany wszystkim patrolom w mieście. Dzięki temu sprawcę szybko udało się odnaleźć. W pobliżu ul. Plebiscytowej i Wojewódzkiej policjanci zauważyli mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Jak się okazało, był to ten sam, którego widziano przy sklepie.

Zatrzymany 33-latek był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W tym samym czasie policjanci prowadzili na miejscu oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Właściciel nieruchomości wycenił straty na 20 tys. złotych. 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy