Katowice: Uważajcie na te miejsca! Rośnie tam groźny Barszcz Sosnowskiego [LISTA]

Zdjęcie z artykułu: Katowice: Uważajcie na te miejsca! Rośnie tam groźny Barszcz Sosnowskiego [LISTA] Katowice: Uważajcie na te miejsca! Rośnie tam groźny barszcz Sosnowskiego [LISTA]; www.wikimedia.org
Ilustracja do artykułu Katowice: Uważajcie na te miejsca! Rośnie tam groźny Barszcz Sosnowskiego [LISTA]

W Katowicach zlokalizowano już sześć miejsc, w których rośnie Barszcz Sosnowskiego. Kontaktu z tą rośliną należy unikać, ponieważ powoduje bardzo groźne oparzenia skóry. Sprawdźcie, gdzie musicie szczególnie uważać.

Straż miejska w Katowicach poinformowała o sześciu miejscach, w których rośnie ta niebezpieczna roślina. Barszcz wyrósł: przy ulicy Panewnickiej 228, Nasypowej 5, Kuźnickiej 42 - w korycie rzeki Kłodnica, Saskiej 19 przy nasypie  kolejowym i w rejonie rowu "Malownik" oraz przy ul. Bojanowskiego. Zarządcom terenów przekazano informację o obowiązku usunięcia tej rośliny.

Strażnicy apelują o zgłaszanie miejsc, w których zauważamy występowanie tej groźnej rośliny. Kontakt z tą rośliną powoduje bardzo groźne oparzenia skóry. W tym roku otrzymaliśmy informacje o 6 miejscach na terenie Katowic, w których wyrosła ta niebezpieczna roślina.

Co robić, gdy oparzymy się Barszczem Sosnowskiego?

  • skażone miejsce na skórze należy zabezpieczyć przed działaniem promieni UV i najlepiej unikać słońca przez najbliższe, co najmniej dwie doby
  • najszybciej jak to możliwe należy umyć skażone miejsce letnią wodą z mydłem
  • poparzenia barszczem Sosnowskiego, lub innym podobnie toksycznym gatunkiem, bezwzględnie wymagają pilnego kontaktu z lekarzem.
  • Dobrze jest sfotografować roślinę „podejrzewaną” o wywołanie objawów poparzenia i pokazać jej zdjęcie specjaliście. Może to być istotna – w procesie leczenia – informacja, ponieważ różne związki chemiczne (o odmiennych właściwościach) odpowiadają za poparzenia wywołane przez różne gatunki roślin
  • Gdy nie możemy od razu skontaktować się z lekarzem należy zażyć wapno i leki antyhistaminowe. Są dostępne bez recepty. Na skórę można także położyć zimny kompres, zrobić okład z Altacetu lub w przypadku mocnego poparzenia zastosować Panthenol.

Zobacz też: Lech Coaster przewiózł pierwszych śmiałków. Samo nagranie budzi wielkie emocje! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy