Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała

Zdjęcie z artykułu: Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała prokuratura w Katowicach; Sandra Rybińska
Ilustracja do artykułu Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała

W czwartek katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w zeszłym roku zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Jest konkubentem jej matki.

 – Oprócz mężczyzny podejrzanego o gwałt na 8-latce zatrzymano także jej matkę. Mężczyzna został już przesłuchany, nie przyznaje się do winy. Podczas wczorajszego przesłuchania z policją, matka dziewczynki złożyła obszerne wyjaśnienia. Kobieta przyznała, że przygląda się całej sytuacji i w żaden sposób nie zareagowała. Dzisiaj zostanie przesłuchana przez prokuratora. Wciąż trwają czynności w tej sprawie. Kolejnym krokiem jest wniesienie o zastosowanie zarówno wobec mężczyzny jak i kobiety tymczasowego aresztu – relacjonuje Bogusława Szczepanek-Siejka, Prokurator Rejonowy z Prokuratury Rejonowej w Katowice-Południe. 

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w zeszłym roku w Katowicach. 8-letnia wówczas dziewczynka, która przebywała w rodzinie zastępczej przyjechała odwiedzić swoją biologiczną matkę. Podczas weekendowego pobytu dziewczynka została zgwałcona przez konkubenta swojej matki. 8-latka po powrocie do rodziny zastępczej, poinformowała swoich opiekunów o tym zdarzeniu. Przeprowadzone badania potwierdziły słowa dziewczynki. 
Matce 8-latki zostały ograniczone prawa rodzicielskie z powodu nadużywania alkoholu i zaniedbywania swojego dziecka. 

Zobacz też: Policja poszukuje tych mężczyzn! [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ed Sheeran przedłuża trasę Divide. Kiedy koncert w Polsce?

Ed Sheeran przedłuża trasę Divide. Kiedy koncert w Polsce?

Ed Sheeran w Polsce? Artysta przedłuża trasę promująca album Divide. Co z długo wyczekiwanym koncertem w Polsce?

27 czerwca 2017, 17:05
Tour de France 2017: Polacy, którzy wezmą udział w wyścigu

Tour de France 2017: Polacy, którzy wezmą udział w wyścigu

Tour de France 2017 wystartuje już 1 lipca. Ilu Polaków pojedzie w wyścigu? Sprawdzajcie na ESKA.pl

27 czerwca 2017, 16:12
Belfer 2: obsada. Kiedy nowe odcinki serialu?

Belfer 2: obsada. Kiedy nowe odcinki serialu?

Belfer 2 - znamy coraz więcej szczegółów drugiego sezonu serialu. Sprawdź, kto się znalazł w obsadzie i kiedy będą nowe odcinki najpopularniejszego polskiego serialu ostatnich lat. 

27 czerwca 2017, 16:06
Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna: koncert 10 lat na scenie: bilety, data, goście

Ewa Farna w tym roku obchodzi 10-lecie muzycznej działalności. Z tej okazji organizuje koncert '10 lat na scenie' z udziałem gości. Sprawdź, po ile są bilety i gdzie je kupić oraz kiedy odbędzie się jubileuszowa impreza.

27 czerwca 2017, 15:24

Już 1 i 2 Lipca Święto Morza w Międzybrodziu Bielskim!! Zapraszamy i polecamy!!Akcja partnerska

American Cars Manię czas zacząć! Start 30 czerwca! Sprawdź >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy