Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała

Zdjęcie z artykułu: Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała prokuratura w Katowicach; Sandra Rybińska
Ilustracja do artykułu Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała

W czwartek katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w zeszłym roku zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Jest konkubentem jej matki.

 – Oprócz mężczyzny podejrzanego o gwałt na 8-latce zatrzymano także jej matkę. Mężczyzna został już przesłuchany, nie przyznaje się do winy. Podczas wczorajszego przesłuchania z policją, matka dziewczynki złożyła obszerne wyjaśnienia. Kobieta przyznała, że przygląda się całej sytuacji i w żaden sposób nie zareagowała. Dzisiaj zostanie przesłuchana przez prokuratora. Wciąż trwają czynności w tej sprawie. Kolejnym krokiem jest wniesienie o zastosowanie zarówno wobec mężczyzny jak i kobiety tymczasowego aresztu – relacjonuje Bogusława Szczepanek-Siejka, Prokurator Rejonowy z Prokuratury Rejonowej w Katowice-Południe. 

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w zeszłym roku w Katowicach. 8-letnia wówczas dziewczynka, która przebywała w rodzinie zastępczej przyjechała odwiedzić swoją biologiczną matkę. Podczas weekendowego pobytu dziewczynka została zgwałcona przez konkubenta swojej matki. 8-latka po powrocie do rodziny zastępczej, poinformowała swoich opiekunów o tym zdarzeniu. Przeprowadzone badania potwierdziły słowa dziewczynki. 
Matce 8-latki zostały ograniczone prawa rodzicielskie z powodu nadużywania alkoholu i zaniedbywania swojego dziecka. 

Zobacz też: Policja poszukuje tych mężczyzn! [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy