Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała

Zdjęcie z artykułu: Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała prokuratura w Katowicach; Sandra Rybińska
Ilustracja do artykułu Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała

W czwartek katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w zeszłym roku zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Jest konkubentem jej matki.

 – Oprócz mężczyzny podejrzanego o gwałt na 8-latce zatrzymano także jej matkę. Mężczyzna został już przesłuchany, nie przyznaje się do winy. Podczas wczorajszego przesłuchania z policją, matka dziewczynki złożyła obszerne wyjaśnienia. Kobieta przyznała, że przygląda się całej sytuacji i w żaden sposób nie zareagowała. Dzisiaj zostanie przesłuchana przez prokuratora. Wciąż trwają czynności w tej sprawie. Kolejnym krokiem jest wniesienie o zastosowanie zarówno wobec mężczyzny jak i kobiety tymczasowego aresztu – relacjonuje Bogusława Szczepanek-Siejka, Prokurator Rejonowy z Prokuratury Rejonowej w Katowice-Południe. 

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w zeszłym roku w Katowicach. 8-letnia wówczas dziewczynka, która przebywała w rodzinie zastępczej przyjechała odwiedzić swoją biologiczną matkę. Podczas weekendowego pobytu dziewczynka została zgwałcona przez konkubenta swojej matki. 8-latka po powrocie do rodziny zastępczej, poinformowała swoich opiekunów o tym zdarzeniu. Przeprowadzone badania potwierdziły słowa dziewczynki. 
Matce 8-latki zostały ograniczone prawa rodzicielskie z powodu nadużywania alkoholu i zaniedbywania swojego dziecka. 

Zobacz też: Policja poszukuje tych mężczyzn! [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna powraca z nową piosenką! Znamy już szczegóły dotyczące najnowszego singla wokalistki.

22 maja 2017, 17:32
To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

Gwiazda światowego formatu miała być gościem specjalnym Eurowizji 2017. O kim mowa?

22 maja 2017, 17:14
Zbigniew Wodecki opowiada dowcip o sobie, jak idzie do nieba

Zbigniew Wodecki opowiada dowcip o sobie, jak idzie do nieba

Zbigniew Wodecki słynął z dużego dystansu do siebie, co potwierdzał w każdym publicznym wystąpieniu. Sprawdźcie, jak muzyk opowiada dowcip o sobie, jak idzie do nieba.

22 maja 2017, 17:09
Zbigniew Wodecki - rodzina zmarłego artysty

Zbigniew Wodecki - rodzina zmarłego artysty

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego czuwała przy nim do ostatnich chwil jego życia. Kim jest żona Zbigniewa Wodeckiego? Co wiemy o dzieciach zmarłego artysty?

22 maja 2017, 17:03

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy