Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała

Zdjęcie z artykułu: Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała prokuratura w Katowicach; Sandra Rybińska
Ilustracja do artykułu Katowice: Zgwałcił 8-letnią dziewczynkę, jej matka wszystkiemu się przyglądała

W czwartek katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w zeszłym roku zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Jest konkubentem jej matki.

 – Oprócz mężczyzny podejrzanego o gwałt na 8-latce zatrzymano także jej matkę. Mężczyzna został już przesłuchany, nie przyznaje się do winy. Podczas wczorajszego przesłuchania z policją, matka dziewczynki złożyła obszerne wyjaśnienia. Kobieta przyznała, że przygląda się całej sytuacji i w żaden sposób nie zareagowała. Dzisiaj zostanie przesłuchana przez prokuratora. Wciąż trwają czynności w tej sprawie. Kolejnym krokiem jest wniesienie o zastosowanie zarówno wobec mężczyzny jak i kobiety tymczasowego aresztu – relacjonuje Bogusława Szczepanek-Siejka, Prokurator Rejonowy z Prokuratury Rejonowej w Katowice-Południe. 

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w zeszłym roku w Katowicach. 8-letnia wówczas dziewczynka, która przebywała w rodzinie zastępczej przyjechała odwiedzić swoją biologiczną matkę. Podczas weekendowego pobytu dziewczynka została zgwałcona przez konkubenta swojej matki. 8-latka po powrocie do rodziny zastępczej, poinformowała swoich opiekunów o tym zdarzeniu. Przeprowadzone badania potwierdziły słowa dziewczynki. 
Matce 8-latki zostały ograniczone prawa rodzicielskie z powodu nadużywania alkoholu i zaniedbywania swojego dziecka. 

Zobacz też: Policja poszukuje tych mężczyzn! [ZDJĘCIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Idol: Arek Kłusowski i Filip Moniuszko. Internauci pytają o uczestników show!

Arek Kłusowski i Filip Moniuszko odpadli z Idola? Internauci dopytują o dwóch uczestników, którzy zapadli w pamięć widzom po castingowych odcinkach muzycznego show!

27 marca 2017, 16:16
Co to jest fake news?

Co to jest fake news?

Fake newsy to niebezpieczne, szybko rozwijające się zjawisko w internecie. Na ESKA.pl., wyjaśniamy co to właściwie jest i jak należy na nie reagować.

27 marca 2017, 16:00
Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Open'er 2017: polski tydzień ogłoszeń

Organizatorzy Open'era ogłosili powrót legendy polskiego hip hopu specjalnie na festiwal i zapowiedzieli polski tydzień ogłoszeń.

27 marca 2017, 15:46
Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś w Rydze. Polka ponownie oczarowała na zagranicznym koncercie!

Kasia Moś nie zwalnia tempa i przed Eurowizją 2017 koncertuje po całej Europie. Tym razem Polka zachwyciła mieszkańców Rygi.

27 marca 2017, 15:24
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy