Krótki łańcuch, zaśmiecone podwórko, wychudzone psy [ZDJĘCIA]

eska śląsk 6 Krótki łańcuch, zaśmiecone podwórko, wychudzone psy [ZDJĘCIA]
Krótki łańcuch, zaśmiecone podwórko, wychudzone psy [ZDJĘCIA] / Straż Miejska Katowice
Ilustracja do artykułu: Krótki łańcuch, zaśmiecone podwórko, wychudzone psy [ZDJĘCIA]

Na zaśmieconej odpadami komunalnymi, zużytym sprzętem AGD oraz starymi meblami posesji, znajdowało się sześć psów. Dwa z nich były zamknięte  w kojcach. Pozostałe psy trzymane były na uwięzi – na łańcuchach długości około półtora metra. Sprawą zajęła się straż miejska i Powiatowy Inspektorat Weterynarii. 

Strażnicy miejscy z Katowic otrzymali zgłoszenie, że na posesji przy ulicy Nad Stawem w bardzo złych warunkach sanitarnych znajdują się psy. Na miejscu zobaczyli coś strasznego. Sześć psiaków – malamut, owczarek niemiecki, jamnik, bernardyn i trzy kundelki, przebywały w okropnych warunkach – wszędzie było brudne, one były trzymane na krótkich łańcuchach, były zaniedbane. 

Strażnicy i uczestniczący w akcji przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Weterynarii ustalili, że psy nie mają aktualnych szczepień, a bernardyn był tak zaniedbany i wychudzony, że podjęto decyzje o natychmiastowym umieszczeniu psa w schronisku dla zwierząt.

53-letni właściciel zwierząt, za trzymanie psów na łańcuchach krótszych niż 3 metry – zgodnie z art. 37 ust 1 Ustawy o ochronie zwierząt oraz za nieutrzymywanie czystości i porządku na terenie w obrębie nieruchomości (art. 117 kodeksu wykroczeń) został ukarany mandatami karnymi.

Zobacz też: Wspiął się na wysokość 180 METRÓW! BNT pobił własny rekord [WIDEO]​

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

3 godz. 55 min.
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

4 godz. 41 min.
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

5 godz. 28 min.
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

7 godz. 25 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy