Krótki łańcuch, zaśmiecone podwórko, wychudzone psy [ZDJĘCIA]

eska śląsk 6 Krótki łańcuch, zaśmiecone podwórko, wychudzone psy [ZDJĘCIA]
Krótki łańcuch, zaśmiecone podwórko, wychudzone psy [ZDJĘCIA] / Straż Miejska Katowice
Ilustracja do artykułu: Krótki łańcuch, zaśmiecone podwórko, wychudzone psy [ZDJĘCIA]

Na zaśmieconej odpadami komunalnymi, zużytym sprzętem AGD oraz starymi meblami posesji, znajdowało się sześć psów. Dwa z nich były zamknięte  w kojcach. Pozostałe psy trzymane były na uwięzi – na łańcuchach długości około półtora metra. Sprawą zajęła się straż miejska i Powiatowy Inspektorat Weterynarii. 

Strażnicy miejscy z Katowic otrzymali zgłoszenie, że na posesji przy ulicy Nad Stawem w bardzo złych warunkach sanitarnych znajdują się psy. Na miejscu zobaczyli coś strasznego. Sześć psiaków – malamut, owczarek niemiecki, jamnik, bernardyn i trzy kundelki, przebywały w okropnych warunkach – wszędzie było brudne, one były trzymane na krótkich łańcuchach, były zaniedbane. 

Strażnicy i uczestniczący w akcji przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Weterynarii ustalili, że psy nie mają aktualnych szczepień, a bernardyn był tak zaniedbany i wychudzony, że podjęto decyzje o natychmiastowym umieszczeniu psa w schronisku dla zwierząt.

53-letni właściciel zwierząt, za trzymanie psów na łańcuchach krótszych niż 3 metry – zgodnie z art. 37 ust 1 Ustawy o ochronie zwierząt oraz za nieutrzymywanie czystości i porządku na terenie w obrębie nieruchomości (art. 117 kodeksu wykroczeń) został ukarany mandatami karnymi.

Zobacz też: Wspiął się na wysokość 180 METRÓW! BNT pobił własny rekord [WIDEO]​

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy