Najlepsi specjaliści od naparzania zjechali do Czeladzi. Rozpoczęły się tam V Mistrzostwa Polski Saunamistrzów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mistrzostwa Polski Saunamistrzów w Czeladzi 15 Mistrzostwa Polski Saunamistrzów w Czeladzi
Mistrzostwa Polski Saunamistrzów w Czeladzi / Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Ilustracja do artykułu: Najlepsi specjaliści od naparzania zjechali do Czeladzi. Rozpoczęły się tam V Mistrzostwa Polski Saunamistrzów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Areną zmagań są czeladzkie Termy Rzymskie. O miano zwycięzcy rywalizują najlepsi saunamistrzowie z obiektów saunowych w całej Polsce, wyłonieni w 3 Turniejach SaunaCUP.

Zwycięży zawodnik, który według fachowego jury wykona najpiękniejszy seans saunowy, czyli ceremonię naparzania w saunie.

- Saunamistrz wchodzi do sauny, wylewa wodę z olejkami eterycznymi na rozgrzane kamienie i rozprowadza to ciepłe powietrze wśród gości, którzy siedzą w saunie. Ta prosta czynność zmieniła się w takie przedstawienie multimedialno-teatralne oceniane przez profesjonalne jury - powiedział nam Leszek Pustułka z Term Rzymskich w Czeladzi.

Saunamistrzowie będą oceniani w 6 kategoriach: profesjonalizm i ogólne odczucia, wzrost temperatury podczas seansu i rozprowadzanie ciepła, techniki wachlowania, zapach i jego intensywność, temat i jego spójność z seansem oraz elementy show i emocje.

Mistrzostwa Saunamistrzów potrwają do 23 kwietnia. Patronat nad imprezą objęło radio Eska.  

Zobacz też: Lubicie adrenalinę? Poznajcie nietypowe rozrywki, których możecie spróbować w Śląskiem! [GALERIA]​
 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

3 godz. 44 min.
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

4 godz. 30 min.
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

5 godz. 17 min.
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

7 godz. 14 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy