Nauczycielki z Zabrza dalej walczą! Ujawniają niewygodne fakty o Rafale S.

Zdjęcie z artykułu: Nauczycielki z Zabrza dalej walczą! Ujawniają niewygodne fakty o Rafale S. Nauczycielki z Zabrza dalej walczą! Ujawniają niewygodne fakty o Rafale S.; Katarzyna Jaskulska
Ilustracja do artykułu Nauczycielki z Zabrza dalej walczą! Ujawniają niewygodne fakty o Rafale S.

Tą sprawą żył niemal cały kraj. Nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu, kilka miesięcy temu stały się rozpoznawalne w całej Polsce. Wszystko za sprawą wrzucenia 3 października 2016 roku, do sieci zdjęcia, które symbolizowało ich poparcie dla czarnego protestu. Ta forma aktywności nie spodobała się ich koledze z pracy, Rafałowi S. Nauczycielki z Zabrza zostały uniewinnione, co oznacza dla nich kończącą się powoli batalię. Jednak jak się okazuje, walka dla Rafała S. dopiero się zaczyna...

Rafał S., kolega z pracy oskarżonych kobiet, dał dość mocno do zrozumienia, że nie spodobało mu się poparcie jego koleżanek dla czarnego protestu. Na portalu społecznościowym zarzucił im m.in., „że są żeńskim komando, protestującym za bezkarnym zabijaniem upośledzonych dzieci”. Kiedy niemal wszystkie nauczycielki związane z tą sprawą stanęły już przed komisją dyscyplinarną i zostały uniewinnione, wydarzenia przybierają zupełnie inny kierunek. Na jaw wychodzą fakty obarczające Rafała S.

Na Rafale S. ciąży prawomocny wyrok

Na Rafale S., od 20 października 2015 roku ciąży prawomocny wyrok. A co za tym idzie, dla nauczyciela to wyrok jednoznaczny - utrata pracy. Co ciekawe, mężczyzna nie ma pracy dopiero od kilku tygodni, a nie jak można byłoby przypuszczać, od ponad półtora roku.

Za co mężczyzna został ukarany? Rafał S. został skazany na pół roku w zawieszeniu na 2 lat za zabór mienia z zamiarem przywłaszczenia go. Według sądu, mężczyzna miał okraść firmę z Bielska-Białej na 13 tysięcy złotych. Bezprawnie zabrał m.in. dziesięć fotokomórek i aluminiową bramę.

Jak do tego doszło, że nauczyciel z wyrokiem wciąż pracował w zawodzie?

Okazuje się, że zabrzański sąd nie poinformował dyrektor ZSS nr 39 o tym fakcie, czyli o skazaniu pracownika. Jednak to dopiero początek jego problemów... Na wniosek rodziców ZSS nr 39 wszczęto przeciw niemu pierwsze postępowanie dyscyplinarne. W jego wyniku Rafał S. miał zostać zwolniony z pracy. Sprawę jednak komplikuje fakt, że... mężczyzna jest związkowcem. Był przewodniczącym szkolnej Solidarności. Oznacza to, że jest w pełni świadom swoich praw. Złożył więc odwołanie od decyzji o jego zwolnieniu, które... od 1,5 roku czeka na rozpatrzenie w Ministerstwie Edukacji Narodowej. 

Rafał S. doczekał się kolejnego postępowania dyscyplinarnego

Mężczyzna doczekał się drugiego postępowania dyscyplinarnego. Tym razem sprawą zajęły się oskarżone przez niego koleżanki z pracy - To postępowanie dyscyplinarne dotyczyło uchybienia godności nauczyciela, poprzez obrażanie urzędników państwowych i działanie na niekorzyść szkoły. Drugim powodem było narażanie uczniów na niebezpieczeństwo przez niedopełnienie swoich obowiązków. Co również istotne, w karcie nauczyciela jest zapis mówiący o tym, że nauczyciel narusza zasady etyczne propagując treści faszystowskie, a takie właśnie komunikaty Rafał S. kierował pod naszym adresem – tłumaczy Katarzyna Jaskulska, psycholog w ZSS nr 39, która stanęła przed komisją dyscyplinarną.

10 lutego, czyli w dzień kiedy pierwsza z oskarżonych kobiet stanęła przed komisją dyscyplinarną, rozpoczęto także sprawę Rafała S. Na niejawnym posiedzeniu, komisja odmówiła wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w stosunku do mężczyzny. Dlaczego wniosek został umorzony? Według komisji, doszło m.in. do przedawnienia odpowiedzialności dyscyplinarnej. 

Jak sprawę komentują oskarżone kobiety?

– Absurdalne dla mnie jest to, że postępowania dyscyplinarne wobec mnie i moich koleżanek z pracy toczyło się kilka miesięcy. Tym samym odrywało nas od naszych obowiązków i wykonywania swojej pracy jak najlepiej. Nie przeszkadzało to jednak komisji i kuratorium. A co ciekawe, postępowanie wobec „nauczyciela”, który niejednokrotnie udowadniał, że dzięki nepotyzmowi jest bezkarny, bez wahania umorzono. Cała ta sprawa, jej rozwój czy zainteresowanie mediów dodało nam przysłowiowego wiatru w żagle. Nie poddamy się, będziemy walczyć o sprawiedliwość, bo podkreślę tylko, że działamy w świetle prawa konstytucyjnego – podsumowuje całą sprawę Katarzyna Jaskulska.

Zobacz też: Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Zobaczcie co go spotkało! [WIDEO]​

Najnowsze newsy eska.pl

Gran Derbi 23.04.2017: Real Madryt - FC Barcelona ONLINE i w TV za darmo? [TRANSMISJA]

Gran Derbi 23.04.2017: Real Madryt - FC Barcelona ONLINE i w TV za darmo? [TRANSMISJA]

Real Madryt - FC Barcelona na żywo w internecie i ogólnodostępnej telewizji? Gdzie i o której oglądać Gran Derbi 2017? Przekonajcie się już teraz na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 19:26
Pogoda na majówkę 2017 - jaki będzie długi weekend?

Pogoda na majówkę 2017 - jaki będzie długi weekend?

Jakie są prognozy pogody na majówkę 2017? Będzie ciepło czy zimno i deszczowo? O tym, jaka będzie pogoda 1, 2 i 3 maja piszemy na ESKA.pl!

23 kwietnia 2017, 13:34
Talizman vs Królowa łez - dla kogo tytuł hitu i teledysku roku? #EMA2017

Talizman vs Królowa łez - dla kogo tytuł hitu i teledysku roku? #EMA2017

Talizman i Królowa łez - to dwa hity, które walczą w tych samych kategoriach! Który przebój okaże się lepszy i otrzyma nagrodę na ESKA Music Awards 2017? Informacje o tych utworach podrzucamy na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 10:39
Orlen Warsaw Marathon 2017 - TRASA i utrudnienia na drodze

Orlen Warsaw Marathon 2017 - TRASA i utrudnienia na drodze

Orlen Warsaw Marathon już w niedzielę 23 kwietnia 2017. Tego dnia w centrum miasta będą duże utrudnienia w ruchu. Które ulice będą zamknięte? Jak przebiega trasa OWM 2017? Przekonajcie się na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 10:35
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy