Podróżujesz tą linią? We wtorek Twój autobus nie przyjedzie! Paraliż komunikacji miejskiej [LISTA UTRUDNIEŃ]

Zdjęcie z artykułu: Podróżujesz tą linią? We wtorek Twój autobus nie przyjedzie! Paraliż komunikacji miejskiej [LISTA UTRUDNIEŃ] paraliż komunikacji miejskiej; www.pixabay.com
Ilustracja do artykułu Podróżujesz tą linią? We wtorek Twój autobus nie przyjedzie! Paraliż komunikacji miejskiej [LISTA UTRUDNIEŃ]

W Rybniku od poniedziałku wielka epidemia. Większość kierowców firmy Transgór S.A., obsługującej linie autobusów miejskich wzięło L4. Wiele połączeń jest zawieszonych, mieszkańcy są zdenerwowani. Najprawdopodobniej kierowcy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na swoje zarobki.

Utrudnienia dla pasażerów rozpoczęły się już w poniedziałek. Większość mieszkańców nie była przygotowanych na tę sytuację, co spowodowało ogromne zdenerwowanie, spóźnienia do pracy. We wtorek większość wsiadła we własne samochody czego przyczyną jest zakorkowane miasto. 

Problemy kierowców firmy Transgór S.A. rozpoczęły się już wcześniej. 25 kwietnia zorganizowali akcję protestacyjną. Zablokowali wtedy rondo w Rybniku przy Kotucza. Już wówczas zwracali uwagę na niskie zarobki, wielu pracowników jest już naprawdę zdesperowanych.

Nie wiadomo jak dalej potoczą się losy firmy, czy nadal będzie obsługiwać linie autobusowe w mieście. W grę wchodzi nowy przetarg.

Z pewnością wiadomo, że obecna sytuacja wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców, a także z opłatami, które będzie musiała ponieść firma Transgór S.A. Te wynoszą już ponad 50 tysięcy złotych - a mowa tylko o tych wynikających z poniedziałkowej niedyspozycji.

Szczegółową listę utrudnień i informacje o tym, które linie nie kursują znajdziecie tutaj.

Zobacz też: Ostrzeżenie dla mieszkańców woj. śląskiego! Przed nami burze z gradem​

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

3 godz. 51 min.
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

4 godz. 37 min.
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

5 godz. 24 min.
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

7 godz. 21 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy