Przed nami burze z gradem! IMGW ostrzega mieszkańców woj. śląskiego! [OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE]

Zdjęcie z artykułu: Przed nami burze z gradem! IMGW ostrzega mieszkańców woj. śląskiego! [OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE] Ostrzeżenie meteorologiczne. Na Slasku mogą wystąpic burze i grad; www.pixabay.com
Ilustracja do artykułu Przed nami burze z gradem! IMGW ostrzega mieszkańców woj. śląskiego! [OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE]

Przed nami burzliwy piątek. W naszym województwie mogą się pojawić burze, silny wiatr, a nawet opady gradu. 

Słoneczny i ciepły czwartek w wielu z nas obudził nadzieję na to, że wiosna wróciła do nas już naprawdę i na dłużej! Piątkowy poranek szybko te myśli odgonił...

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego województwa ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia. Komunikat dotyczy możliwości pojawienia się burz z gradem. 

W myśl ostrzeżenia, w województwie śląskim w piątek przewiduje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm. Lokalnie może spaść do 35 mm. Synoptycy ostrzegają także przed opadami gradu. Niekorzystną pogodę spotęguje silny wiatr, w porywach będzie wiało nawet 60km/h.

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku, od godziny 13:00 do godziny 20:00. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk jest na południu województwa.

Sobota niestety również zapowiada się deszczowo. Temperatura będzie się wahać w okolicach 17°C, jednak deszcz nie pozwoli nam w pełni wykorzystać tej korzystniejszej temperatury.

Zobacz też: TO WIDEO robi w sieci furorę! Zobaczcie Katowice z 1961 roku!​

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy