Zamiast mandatu wręczają bilet wstępu na basen. Rudzka Straż Miejska prowadzi kampanię przeciwko korzystaniu z dzikich kąpielisk

Mandaty zaufania w Rudzie Śląskiej 4 Mandaty zaufania w Rudzie Śląskiej
Mandaty zaufania w Rudzie Śląskiej / Policja w Rudzie Śląskiej
Ilustracja do artykułu: Zamiast mandatu wręczają bilet wstępu na basen. Rudzka Straż Miejska prowadzi kampanię przeciwko korzystaniu z dzikich kąpielisk

Ponad 60 „Mandatów zaufania” nałożyła od początku wakacji Straż Miejska w Rudzie Śląskiej na osoby kąpiące się na „dzikich” kąpieliskach. Wręczane przez funkcjonariuszy upomnienie uprawnia do jednorazowej wizyty na basenie letnim w Nowym Bytomiu.  

To już 12 raz, kiedy na niestrzeżonych kąpieliskach wodnych znajdujących się na terenie Rudy Śląskiej funkcjonariusze Straży Miejskiej wręczają tzw. "Mandaty zaufania" ostrzegające o niebezpieczeństwach czyhających na kąpiących się w tych akwenach.

– To nie ma być forma nagrody. Kąpiącym dajemy w ten sposób szansę zrozumieć, jakie konsekwencje mogą płynąć z kąpieli w „dzikich” akwenach – powiedział Marek Partuś, komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Mandat można otrzymać tylko raz.

- Osoba przyłapana po raz kolejny na nielegalnej kąpieli nie jest już traktowana ulgowo i za tego typu wykroczenie może otrzymać zgodnie z art. 55 kodeksu wykroczeń karę grzywny sięgającą nawet 250 zł lub karę nagany –  dodaje rudzki komendant.

Działania rudzkich strażników miejskich wpisują się w ogólnopolską akcję Policji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, stąd patrole odwiedzające „dzikie kąpieliska” niejednokrotnie prowadzone są we współpracy tych dwóch jednostek mundurowych.

Akcja „Mandaty zaufania” zainicjowana została w 2005 roku i była odpowiedzią na wysoką ilość wypadków śmiertelnych, do których dochodziło w trakcie kąpieli w wodnych akwenach niestrzeżonych znajdujących się m.in. w Chebziu, Bielszowicach, Kochłowicach, Orzegowie, Nowym Bytomiu oraz Rudzie. Najbardziej tragiczny był rok 2004, kiedy to podczas kąpieli na dzikich kąpieliskach utonęło 5 osób.

W ubiegłym roku strażnicy miejscy wręczyli 72 mandaty zaufania.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy