Jak mieszkali śląscy szlachcice? ZOBACZCIE najpiękniejsze pałace w Śląskiem! [GALERIA]

pałace 10 Jak mieszkali śląscy szlachcice? ZOBACZCIE najpiękniejsze pałace w Śląskiem! [GALERIA]
Najpiękniejsze pałace na Śląsku /
Ilustracja do artykułu: Jak mieszkali śląscy szlachcice? ZOBACZCIE najpiękniejsze pałace w Śląskiem! [GALERIA]

Dawniej służyły jako ośrodki kolonijne lub ośrodki szkoleniowe. Historia śląskich pałaców pełna jest ciekawostek i zaskakujących zdarzeń. Wiele z nich nie przetrwało wojny, inne niszczały pod okiem państwa. Poznajcie najpiękniejsze śląskie pałace!

Każdy chciałby w nich mieszkać. Kiedyś należały do szlacheckich rodów, dziś znajdują się w nich hotele i ośrodki kultury. Śląskie pałace zapierają dech w piersiach, a ich mury kryją niejedną tajemnicę. Niektóre z nich przeżywają drugą młodość, inne jeszcze czekają na renowację. Jednak nawet zniszczone i zaniedbane zasługują na miano najpiękniejszych zabytków naszego regionu. Poznajcie wyjątkowe pałace w Śląskiem.

Czytaj także: Noc Muzeów 2017, turniej Disc Golfa i święto siatkówki. Weekend 19-21 maja na Śląsku - będzie się działo! [WYDARZENIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

3 godz. 55 min.
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

4 godz. 41 min.
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

5 godz. 28 min.
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

7 godz. 25 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy