Jak mieszkali śląscy szlachcice? ZOBACZCIE najpiękniejsze pałace w Śląskiem! [GALERIA]

pałace 10 Jak mieszkali śląscy szlachcice? ZOBACZCIE najpiękniejsze pałace w Śląskiem! [GALERIA]
Najpiękniejsze pałace na Śląsku /
Ilustracja do artykułu: Jak mieszkali śląscy szlachcice? ZOBACZCIE najpiękniejsze pałace w Śląskiem! [GALERIA]

Dawniej służyły jako ośrodki kolonijne lub ośrodki szkoleniowe. Historia śląskich pałaców pełna jest ciekawostek i zaskakujących zdarzeń. Wiele z nich nie przetrwało wojny, inne niszczały pod okiem państwa. Poznajcie najpiękniejsze śląskie pałace!

Każdy chciałby w nich mieszkać. Kiedyś należały do szlacheckich rodów, dziś znajdują się w nich hotele i ośrodki kultury. Śląskie pałace zapierają dech w piersiach, a ich mury kryją niejedną tajemnicę. Niektóre z nich przeżywają drugą młodość, inne jeszcze czekają na renowację. Jednak nawet zniszczone i zaniedbane zasługują na miano najpiękniejszych zabytków naszego regionu. Poznajcie wyjątkowe pałace w Śląskiem.

Czytaj także: Noc Muzeów 2017, turniej Disc Golfa i święto siatkówki. Weekend 19-21 maja na Śląsku - będzie się działo! [WYDARZENIA]

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy