Na rybnickich „Błoniach” powstaje tor rolkowy!

Zdjęcie z artykułu: Na rybnickich „Błoniach” powstaje tor rolkowy! W Rybniku powstaje tor rolkarski; Wydział Promocji UM Rybnik
Ilustracja do artykułu Na rybnickich „Błoniach” powstaje tor rolkowy!

Sezon na aktywności na wolnym powietrzu coraz bliżej! Z pewnością z tej wiadomości ucieszą się wszyscy sportowi zapaleńcy. Na terenie rybnickich „Błoni” w dzielnicy Paruszowiec-Piaski powstaje tor do jazdy na rolkach i wrotkach.

Jak będzie wyglądał tor? Jego długość wynosi czterysta metrów, ma nieregularny, owalny kształt i asfaltobetonową nawierzchnię. Oprócz toru na rybnickich „Błoniach” pojawi się także dodatkowe oświetlenie, chodniki, ścieżki, a nawet place manewrowe do trenowania jazdy na rolkach! Tor powinien zostać ukończony do połowy kwietnia, a cała infrastruktura będzie dostępna na wakacje.

Obecnie prace koncentrują się na montażu odwodnienia, wyrównywaniu i utwardzaniu podłoża, na które położone zostaną warstwy asfaltu. Budowa toru wpisuje się też w kompleksowe działania mające na celu stworzenie w dzielnicy Paruszowiec-Piaski nowej  przestrzeni rekreacyjno-spacerowej. Mowa m.in. o planowanej budowie tężni solankowej w ramach budżetu obywatelskiego oraz przepustu pod nasypem kolejowym, który dzięki infrastrukturze pieszo-rowerowej połączy dzielnice Północ i Paruszowiec-Piaski.

Zobacz też: Dubbing Po Naszymu, czyli jak brzmi Titanic i rap po śląsku [WIDEO]​
 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

3 godz. 51 min.
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

4 godz. 37 min.
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

5 godz. 24 min.
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

7 godz. 21 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy