Na rybnickich „Błoniach” powstaje tor rolkowy!

Zdjęcie z artykułu: Na rybnickich „Błoniach” powstaje tor rolkowy! W Rybniku powstaje tor rolkarski; Wydział Promocji UM Rybnik
Ilustracja do artykułu Na rybnickich „Błoniach” powstaje tor rolkowy!

Sezon na aktywności na wolnym powietrzu coraz bliżej! Z pewnością z tej wiadomości ucieszą się wszyscy sportowi zapaleńcy. Na terenie rybnickich „Błoni” w dzielnicy Paruszowiec-Piaski powstaje tor do jazdy na rolkach i wrotkach.

Jak będzie wyglądał tor? Jego długość wynosi czterysta metrów, ma nieregularny, owalny kształt i asfaltobetonową nawierzchnię. Oprócz toru na rybnickich „Błoniach” pojawi się także dodatkowe oświetlenie, chodniki, ścieżki, a nawet place manewrowe do trenowania jazdy na rolkach! Tor powinien zostać ukończony do połowy kwietnia, a cała infrastruktura będzie dostępna na wakacje.

Obecnie prace koncentrują się na montażu odwodnienia, wyrównywaniu i utwardzaniu podłoża, na które położone zostaną warstwy asfaltu. Budowa toru wpisuje się też w kompleksowe działania mające na celu stworzenie w dzielnicy Paruszowiec-Piaski nowej  przestrzeni rekreacyjno-spacerowej. Mowa m.in. o planowanej budowie tężni solankowej w ramach budżetu obywatelskiego oraz przepustu pod nasypem kolejowym, który dzięki infrastrukturze pieszo-rowerowej połączy dzielnice Północ i Paruszowiec-Piaski.

Zobacz też: Dubbing Po Naszymu, czyli jak brzmi Titanic i rap po śląsku [WIDEO]​
 

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy