Na Śląsku powstanie oceanarium! W którym mieście? Pod uwagę brane są aż trzy!

Zdjęcie z artykułu: Na Śląsku powstanie oceanarium! W którym mieście? Pod uwagę brane są aż trzy! Na śląsku powstanie oceanarium; www.wikimedia.org
Ilustracja do artykułu Na Śląsku powstanie oceanarium! W którym mieście? Pod uwagę brane są aż trzy!

Decyzja o budowie oceanarium na Śląsku jest już niemal przesądzona! Większą niepewność i pytania wywołuje lokalizacja nowego obiektu. Pod uwagę są brane trzy miasta – Chorzów, Zabrze i Ruda Śląska.

Za budowę będzie odpowiedzialna firma PFI Global z Wrocławia, ta sama, która zbudowała afrykarium czy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Wiadomo, że rozmowy o zbudowaniu kolejnego oceanarium trwają od pewnego czasu.

Firma chce stworzyć aż dwa nowe obiekty – jedno właśnie na Śląsku, a drugie na Pomorzu. Według przedstawicieli PFI Global, nasz region ma bardzo duży potencjał turystyczny.

Gdzie powstanie oceanarium?

Pod uwagę brane są trzy lokalizacje – Zabrze, Chorzów i Ruda Śląska. Wszystkie z tych miast mogą się pochwalić dobrą lokalizacją i położeniem przy głównych trasach dojazdowych. Szczególnie atrakcyjne są tereny oferowane przez Zabrze i Rudę Śląską – są położone blisko DTŚ i autostrady A4, co zapewnia dobrą komunikację i łatwy dojazd do oceanarium turystów z innych części województwa, kraju, a nawet z Czech czy Słowacji.

Jak ustalił Dziennik Zachodni, według nieoficjalnych informacji oceanarium, które powstanie w naszym regionie ma być większe niż wrocławskie. Szacowany koszt budowy wynosi 500 mln. złotych.

Zobacz też: Juwenalia Śląskie 2017: Znamy pełny program! [ATRAKCJE, PLAN, KONCERTY, ARTYŚCI]

Zobacz też: Noc Muzeów 2017 w Katowicach: Program, wydarzenia, atrakcje [NOC MUZEÓW NA ŚLĄSKU]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy