Na Śląsku powstanie oceanarium! W którym mieście? Pod uwagę brane są aż trzy!

Zdjęcie z artykułu: Na Śląsku powstanie oceanarium! W którym mieście? Pod uwagę brane są aż trzy! Na śląsku powstanie oceanarium; www.wikimedia.org
Ilustracja do artykułu Na Śląsku powstanie oceanarium! W którym mieście? Pod uwagę brane są aż trzy!

Decyzja o budowie oceanarium na Śląsku jest już niemal przesądzona! Większą niepewność i pytania wywołuje lokalizacja nowego obiektu. Pod uwagę są brane trzy miasta – Chorzów, Zabrze i Ruda Śląska.

Za budowę będzie odpowiedzialna firma PFI Global z Wrocławia, ta sama, która zbudowała afrykarium czy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu. Wiadomo, że rozmowy o zbudowaniu kolejnego oceanarium trwają od pewnego czasu.

Firma chce stworzyć aż dwa nowe obiekty – jedno właśnie na Śląsku, a drugie na Pomorzu. Według przedstawicieli PFI Global, nasz region ma bardzo duży potencjał turystyczny.

Gdzie powstanie oceanarium?

Pod uwagę brane są trzy lokalizacje – Zabrze, Chorzów i Ruda Śląska. Wszystkie z tych miast mogą się pochwalić dobrą lokalizacją i położeniem przy głównych trasach dojazdowych. Szczególnie atrakcyjne są tereny oferowane przez Zabrze i Rudę Śląską – są położone blisko DTŚ i autostrady A4, co zapewnia dobrą komunikację i łatwy dojazd do oceanarium turystów z innych części województwa, kraju, a nawet z Czech czy Słowacji.

Jak ustalił Dziennik Zachodni, według nieoficjalnych informacji oceanarium, które powstanie w naszym regionie ma być większe niż wrocławskie. Szacowany koszt budowy wynosi 500 mln. złotych.

Zobacz też: Juwenalia Śląskie 2017: Znamy pełny program! [ATRAKCJE, PLAN, KONCERTY, ARTYŚCI]

Zobacz też: Noc Muzeów 2017 w Katowicach: Program, wydarzenia, atrakcje [NOC MUZEÓW NA ŚLĄSKU]

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

3 godz. 53 min.
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

4 godz. 39 min.
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

5 godz. 26 min.
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

7 godz. 23 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy