Tagi: Ra2nski

Osiedle mieszkaniowe... w jednym budynku! [ZDJĘCIE DNIA]

Zdjęcie z artykułu: Osiedle mieszkaniowe... w jednym budynku! [ZDJĘCIE DNIA] Osiedle mieszkaniowe... w jednym budynku! [ZDJĘCIE DNIA]; Ra2nski/ www.facebook.com/Ra2nskiii
Ilustracja do artykułu Osiedle mieszkaniowe... w jednym budynku! [ZDJĘCIE DNIA]

Ten budynek w Katowicach zna chyba każdy! Panie i Panowie, przed Wami Superjednostka!

Superjednostka jest jednym z największych budynków mieszkalnych w Polsce. Ma 37 349 m² powierzchni użytkowej, według danych z 2009, jest tutaj 762 mieszkań, 9 klatek schodowych, 12 wind. 

Budynek ma 51 metrów wysokości, stoi na żelbetowych "nogach",  które mają za zadanie ułatwiać przepływ wiatru oraz minimalizować wstrząsy tektoniczne. Windy zatrzymują się na co trzecim piętrze (parter, 2, 5, 8, 11, 14). Budynek ma nawet własne zasilanie w wodę i prąd

Autorem zdjęcia jest Ra2nski, więcej zdjęć m.in. Katowic z lotu ptaka możecie znaleźć na jego fanpage na Facebooku.

Czekamy na Wasze zdjęcia!

Wy także możecie podzielić się swoimi zdjęciami, do czego Was gorąco zachęcamy! Możecie je do nas podsyłać m.in. poprzez czat na Facebooku. Dla najaktywniejszych czytelników pod koniec każdego miesiąca mamy przygotowane nagrody, m.in. bilety do kina czy na wypad ze znajomymi na kręgle.

Zobacz też: Wyjątkowe budowle na Śląsku! Nie znajdziesz takich w całej Polsce i nie tylko! [GALERIA]​

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy