Cross dla niepełnosprawnych w Świętochłowicach. To pierwsze takie miejsce na Śląsku [WIDEO, ZDJĘCIA]

Cross dla niepełnosprawnych w Świętochłowicach. To pierwsze takie miejsce na Śląsku 12 Cross dla niepełnosprawnych w Świętochłowicach. To pierwsze takie miejsce na Śląsku
Cross dla niepełnosprawnych w Świętochłowicach. To pierwsze takie miejsce na Śląsku / Jolanta Skwaradowska
Ilustracja do artykułu: Cross dla niepełnosprawnych w Świętochłowicach. To pierwsze takie miejsce na Śląsku [WIDEO, ZDJĘCIA]

To pierwsze takie zajęcia na Śląsku! W Świętochłowicach ruszyły zajęcia z Crossfitu dla osób na wózkach inwalidzkich. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu pod okiem instruktorów, którzy na co dzień w klubie ćwiczą MMA .

Te zajęcia pokazują, że nie ma barier! W Świętochłowicach osoby na wózkach inwalidzkich mogą ćwiczyć Crossfit! To pierwsze takie zajęcia na Śląsku a drugie w Polsce. Na pomysł wpadł świętochłowicki radny Marcin Bawej, działacz Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, który sam porusza się na wózku inwalidzkim. Zajęcia odbywają się bezpłatnie, raz w tygodniu pod okiem instruktorów, którzy na co dzień w klubie ćwiczą MMA.

- Na zwykłej siłowni brakuje miejsca do poruszania się wózkiem, u nas jest możliwość podjazdu do wszystkich urządzeń, można śmiało zmienić miejsca do ćwiczenia - mówi Krzysztof Kiełkowski teren, instruktor Crossa i sztuk walki. Podczas zajęć odbywa się trening klatki piersiowej i ramion czyli mięśni, które są najbardziej potrzebne do sprawnej jazdy na wózku. Ponadto każda z osób ćwiczących jest asekurowana przez naszych instruktorów. Na zajęcia przyjeżdżają osoby nie tylko ze Świętochłowic ale z całego województwa, nawet z Częstochowy i Bielska Białej - dodaje.

- Ważne jest to, że spotykamy się w grupie osób niepełnosprawnych na wózkach, wiadomo trening treningiem ale po zajęciach możemy pogadać sobie, wymienić się doświadczeniami nie tylko z treningu - mówi Marcin Bawej, który od 15 lat porusza się na wózku. - Siedząc w domu nic nie zmienimy w swoim życiu, wychodząc do ludzi otwieramy sobie nowe możliwości. Łatwiej kogoś poznać, uaktywnić się czy znaleźć prace. Ja sam siedziałem kiedyś w domu na 2 piętrze, nie miałem możliwości wyjścia z niego. Zawsze mówiłem wypuście mnie z domu a ja sam sobie poradzę. Jak dostałem mieszkanie na parterze wtedy znalazłem pracę i uaktywniłem się sportowo - dodaje pan Marcin. 

Na świętochłowickie zajęcia z Crossu chodzą osoby, które już coś trenują ale są też początkujący. W tej chwili ćwiczy ponad 20 osób. Najmłodszy uczestnik ma 15 lat najstarszy 55. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek w godz. od 16.30 do 18.30 w Cross Świony przy ul. Szkolnej 10 w Świętochłowicach. Zapisać się można także poprzez stronę Fundacji Aktywnej Rehabilitacji.

Z trenerem Crossu dla niepełnosprawnych rozmawiała Jolanta Skwaradowska.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dojrzały Dawid Kwiatkowski w nowym teledysku I'm With The Girl [VIDEO]

Dawid Kwiatkowski prezentuje światowy poziom w swoim najnowszym teledysku do kawałka I'm With The Girl. W końcu zamknie usta hejterom?

28 maja 2017, 17:24
KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

KSW 39 - MEMY po gali MMA na Narodowym

Wielka gala KSW 39: Colosseum na Stadionie Narodowym w Warszawie za nami. Wyniki już znamy, czas więc sprawdzić, jak internauci tym razem śmieją się z zawodników MMA.

28 maja 2017, 16:32
Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Bruno Mars wzruszony akcją koncertową Polaków

Polskim fanom udało się wzruszyć Bruno Marsa. Amerykański wokalista był pod wielkim wrażeniem akcji koncertowej w Krakowie.

28 maja 2017, 14:43
KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39 - WYNIKI. Relacja minuta po minucie: Khalidov, Mańkowski, Pudzianowski, Popek

KSW 39: Colosseum - WYNIKI wszystkich walk MMA 27.05.2017 prosto z PGE Narodowego w Warszawie sprawdzicie w relacji online minuta po minucie na ESKA.pl.

28 maja 2017, 00:50

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? Tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy