Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin!

Zdjęcie z artykułu: Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin! Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin; www.flickr.com
Ilustracja do artykułu Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin!

12 maja na ekrany kin wchodzi film „Gwiazdy”. To pozycja z pewnością mocno wyczekiwania zwłaszcza przez fanów piłki nożnej!

„Gwiazdy” to film opowiadający o losach Jana Banasia – piłkarza znanego m.in. z reprezentacji Polski czy Górnika Zabrze i Polonii Bytom. Fani z pewnością mają w pamięci jego gola w meczu z Anglią, który odbył się w Chorzowie, w 1973 roku. Film pokazuje jego pasję do piłki nożnej, ale także relacje z jego przyjacielem i zarazem rywalem – Ginterem. 

Na film zapraszają także inni znani piłkarze – Arkadiusz Milik i Łukasz Fabiański.​

Reżyserem filmu jest Jan Kidawa-Błoński, twórca m.in. „Skazanego na bluesa”. W rolę Jana Banasia wcieli się Mateusz Kościukiewicz, a w rolę Gintera – Sebastian Fabijański. Nie zabraknie też innych wielkich nazwisk. Ciekawą rolę w filmie ma Grażyna Torbicka, która zagrała Krystynę Loskę... swoją matkę i wielką fankę Górnika Zabrze. Na ekranie pojawi się też m.in. Marian Dziędziel, Magdalena Cielecka i Paweł Deląg. Premiera filmu odbędzie się 12 maja. 

Jan Banaś urodził się 29 marca 1943 roku w Berlinie, jako Heinz-Dieter Banas. Jego ojciec był Niemcem, a matka Polką. To postać szczególnie ważna dla kibiców Górnika Zabrze. W 1969 przeszedł do tego klubu, w barwach którego zdobył dwa tytuły mistrza Polski (1971, 1972) i trzy Puchary Polski (1970, 1971, 1972).

Zobacz też: Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Zobaczcie co go spotkało! [WIDEO]​

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Najnowsze newsy eska.pl

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real - Barcelona 16.08.2017 - TRANSMISJA ONLINE i w TV. Gdzie za darmo?

Real Madryt - FC Barcelona 16.08 to drugi mecz o Superpuchar Hiszpanii. Pierwsze starcie wygrali Królewscy. Kto okaże się lepszy tym razem? Odpowiedź poznamy w trakcie transmisji na żywo. Gdzie oglądać mecz ONLINE i w TV?

16 sierpnia 2017, 23:36
Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing - soundtrack w liczbach na 30-lecie

Dirty Dancing ma już 30 lat. Już teraz na ESKA.pl znajdziecie najważniejsze ciekawostki dotyczące muzyki z filmu! 

16 sierpnia 2017, 15:43
Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce - akcje fanowskie na koncert w Krakowie

Lana Del Rey w Polsce może liczyć na swoich fanów. Sprawdź, co szykują oni na koncert swojej idolki w Krakowie.

16 sierpnia 2017, 15:43
Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy w indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

Azja Express 2: uczestnicy nowej edycji rozpoczęli promocję India Express i zaprezentowali się w tradycyjnych indyjskich strojach. Rozpoznasz wszystkich?

16 sierpnia 2017, 15:26

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy