Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin!

Zdjęcie z artykułu: Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin! Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin; www.flickr.com
Ilustracja do artykułu Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin!

12 maja na ekrany kin wchodzi film „Gwiazdy”. To pozycja z pewnością mocno wyczekiwania zwłaszcza przez fanów piłki nożnej!

„Gwiazdy” to film opowiadający o losach Jana Banasia – piłkarza znanego m.in. z reprezentacji Polski czy Górnika Zabrze i Polonii Bytom. Fani z pewnością mają w pamięci jego gola w meczu z Anglią, który odbył się w Chorzowie, w 1973 roku. Film pokazuje jego pasję do piłki nożnej, ale także relacje z jego przyjacielem i zarazem rywalem – Ginterem. 

Na film zapraszają także inni znani piłkarze – Arkadiusz Milik i Łukasz Fabiański.​

Reżyserem filmu jest Jan Kidawa-Błoński, twórca m.in. „Skazanego na bluesa”. W rolę Jana Banasia wcieli się Mateusz Kościukiewicz, a w rolę Gintera – Sebastian Fabijański. Nie zabraknie też innych wielkich nazwisk. Ciekawą rolę w filmie ma Grażyna Torbicka, która zagrała Krystynę Loskę... swoją matkę i wielką fankę Górnika Zabrze. Na ekranie pojawi się też m.in. Marian Dziędziel, Magdalena Cielecka i Paweł Deląg. Premiera filmu odbędzie się 12 maja. 

Jan Banaś urodził się 29 marca 1943 roku w Berlinie, jako Heinz-Dieter Banas. Jego ojciec był Niemcem, a matka Polką. To postać szczególnie ważna dla kibiców Górnika Zabrze. W 1969 przeszedł do tego klubu, w barwach którego zdobył dwa tytuły mistrza Polski (1971, 1972) i trzy Puchary Polski (1970, 1971, 1972).

Zobacz też: Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Zobaczcie co go spotkało! [WIDEO]​

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Najnowsze newsy eska.pl

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna - Bumerang: nowy singiel wokalistki

Ewa Farna powraca z nową piosenką! Znamy już szczegóły dotyczące najnowszego singla wokalistki.

22 maja 2017, 17:32
To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

To ona miała być gwiazdą Eurowizji 2017. Lepiej niż Justin Timberlake?

Gwiazda światowego formatu miała być gościem specjalnym Eurowizji 2017. O kim mowa?

22 maja 2017, 17:14
Zbigniew Wodecki opowiada dowcip o sobie, jak idzie do nieba

Zbigniew Wodecki opowiada dowcip o sobie, jak idzie do nieba

Zbigniew Wodecki słynął z dużego dystansu do siebie, co potwierdzał w każdym publicznym wystąpieniu. Sprawdźcie, jak muzyk opowiada dowcip o sobie, jak idzie do nieba.

22 maja 2017, 17:09
Zbigniew Wodecki - rodzina zmarłego artysty

Zbigniew Wodecki - rodzina zmarłego artysty

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego czuwała przy nim do ostatnich chwil jego życia. Kim jest żona Zbigniewa Wodeckiego? Co wiemy o dzieciach zmarłego artysty?

22 maja 2017, 17:03

Odlotowy prezent na Dzień Dziecka! Grawitacja? Tu jej nie ma...Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy