Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin!

Zdjęcie z artykułu: Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin! Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin; www.flickr.com
Ilustracja do artykułu Historia piłkarza Jana Banasia już niedługo na ekranach kin!

12 maja na ekrany kin wchodzi film „Gwiazdy”. To pozycja z pewnością mocno wyczekiwania zwłaszcza przez fanów piłki nożnej!

„Gwiazdy” to film opowiadający o losach Jana Banasia – piłkarza znanego m.in. z reprezentacji Polski czy Górnika Zabrze i Polonii Bytom. Fani z pewnością mają w pamięci jego gola w meczu z Anglią, który odbył się w Chorzowie, w 1973 roku. Film pokazuje jego pasję do piłki nożnej, ale także relacje z jego przyjacielem i zarazem rywalem – Ginterem. 

Na film zapraszają także inni znani piłkarze – Arkadiusz Milik i Łukasz Fabiański.​

Reżyserem filmu jest Jan Kidawa-Błoński, twórca m.in. „Skazanego na bluesa”. W rolę Jana Banasia wcieli się Mateusz Kościukiewicz, a w rolę Gintera – Sebastian Fabijański. Nie zabraknie też innych wielkich nazwisk. Ciekawą rolę w filmie ma Grażyna Torbicka, która zagrała Krystynę Loskę... swoją matkę i wielką fankę Górnika Zabrze. Na ekranie pojawi się też m.in. Marian Dziędziel, Magdalena Cielecka i Paweł Deląg. Premiera filmu odbędzie się 12 maja. 

Jan Banaś urodził się 29 marca 1943 roku w Berlinie, jako Heinz-Dieter Banas. Jego ojciec był Niemcem, a matka Polką. To postać szczególnie ważna dla kibiców Górnika Zabrze. W 1969 przeszedł do tego klubu, w barwach którego zdobył dwa tytuły mistrza Polski (1971, 1972) i trzy Puchary Polski (1970, 1971, 1972).

Zobacz też: Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Zobaczcie co go spotkało! [WIDEO]​

Zobacz podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

 

Najnowsze newsy eska.pl

Gran Derbi 23.04.2017: Real Madryt - FC Barcelona ONLINE i w TV za darmo? [TRANSMISJA]

Gran Derbi 23.04.2017: Real Madryt - FC Barcelona ONLINE i w TV za darmo? [TRANSMISJA]

Real Madryt - FC Barcelona na żywo w internecie i ogólnodostępnej telewizji? Gdzie i o której oglądać Gran Derbi 2017? Przekonajcie się już teraz na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 19:26
Pogoda na majówkę 2017 - jaki będzie długi weekend?

Pogoda na majówkę 2017 - jaki będzie długi weekend?

Jakie są prognozy pogody na majówkę 2017? Będzie ciepło czy zimno i deszczowo? O tym, jaka będzie pogoda 1, 2 i 3 maja piszemy na ESKA.pl!

23 kwietnia 2017, 13:34
Talizman vs Królowa łez - dla kogo tytuł hitu i teledysku roku? #EMA2017

Talizman vs Królowa łez - dla kogo tytuł hitu i teledysku roku? #EMA2017

Talizman i Królowa łez - to dwa hity, które walczą w tych samych kategoriach! Który przebój okaże się lepszy i otrzyma nagrodę na ESKA Music Awards 2017? Informacje o tych utworach podrzucamy na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 10:39
Orlen Warsaw Marathon 2017 - TRASA i utrudnienia na drodze

Orlen Warsaw Marathon 2017 - TRASA i utrudnienia na drodze

Orlen Warsaw Marathon już w niedzielę 23 kwietnia 2017. Tego dnia w centrum miasta będą duże utrudnienia w ruchu. Które ulice będą zamknięte? Jak przebiega trasa OWM 2017? Przekonajcie się na ESKA.pl

23 kwietnia 2017, 10:35
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy