Nowa murawa na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA]

Eska śląsk 5 Nowa murawa na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA]
murawa / Michał Łyczak/ Radio ESKA Śląsk
Ilustracja do artykułu: Nowa murawa na Stadionie Śląskim [ZDJĘCIA]

Na Stadionie Śląskim rozpoczęto we wtorek rozkładanie nowej murawy!  Trawnik pochodzi z plantacji pod Budapesztem i spełnia wszystkie kryteria przewidziane dla trawy sportowej stosowanej na stadionach. 

Proces kładzenia nowej murawy nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać! Nad całością procesu położenia nawierzchni, od momentu jej weryfikacji na plantacji, poprzez ocenę jakości po przetransportowaniu z Węgier do Chorzowa, aż do kontrolowania prawidłowości procesu położenia nawierzchni, czuwa Richard Hayden. To niezależny ekspert od wykonawców i dostawców w zakresie nawierzchni trawiastych dla obiektów sportowych, współpracującym z FIFA i UEFA przy doborze nawierzchni na turnieje mistrzostw świata i Europy.

Między innymi pomaga organizatorom najbliższych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji, które odbędą się w 2018 roku. Jest także konsultantem dla boisk ekstraklasy w naszym kraju.

Modernizacja Stadionu Śląskiego powoli dobiega końca. Zainstalowano już tam krzesełka, w przyszłym tygodniu pojawi się murawa. Otwarcie Stadionu zaplanowano na wrzesień tego roku.

Zobacz też: Praktiker przestał wypłacać pracownikom pensje. Teraz chce od nich odszkodowania​

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w TVP1 - program, bilety, data

Gwiazdy Letniego Nieba w Telewizji Polskiej! Na jednej scenie wystąpią artyści młodego i starszego pokolenia. Poznajcie wszystkie szczegóły na ESKA.pl

19 sierpnia 2017, 18:24
Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - piosenki, gwiazdy

Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy i telewidzowie pomagają poszkodowanym w nawałnicach. W Kielcach odbędzie się koncert transmitowany w TVP. Sprawdź wszystko o koncercie Gwiazdy Letniego Nieba - gwiazdy, piosenki, transmisja i numer sms.

19 sierpnia 2017, 17:38
Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017: PIOSENKI

Sopot Festival 2017 - jakie piosenki śpiewali artyści 18 i 19 sierpnia podczas Top of the top? Czym zaskoczyli? Sprawdźcie listę piosenek, bo jest kilka niespodzianek.

19 sierpnia 2017, 16:34
Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki - 5 filmów, z których go znasz, a o tym nie wiesz

Janusz Głowacki nie żyje. Polski prozaik, dramaturg, scenarzysta zmarł w wieku 78 lat. Zobacz, jakich filmów był współtwórcą popularny 'Głowa'.

19 sierpnia 2017, 16:12

Zapraszamy do kin na film o najzabawniejszych rodzicach świata :)Akcja partnerska

Praca marzeń?!?! To możliwe ze szkołą ŻAK!! Sprawdź! Zapraszamy >>Akcja partnerska
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy