Świętochłowice: III Bieg Hałdami Śląska Ajska 2017

Zdjęcie z artykułu: Świętochłowice: III Bieg Hałdami Śląska Ajska 2017 Świętochłowice: III Bieg Hałdami Śląska Ajska 2017; Klub Ronin
Ilustracja do artykułu Świętochłowice: III Bieg Hałdami Śląska Ajska 2017

Liczne strome podbiegi, zimna woda, błoto i przeszkody po byłych zabudowaniach - takie atrakcje czekają na uczestników III edycji Biegu Hałdami Śląska Ajska Świętochłowice.

Już po raz trzeci odbędzie się Bieg Hałdami Śląska ku czci pamięci Powstańców Śląskich Ajska Świętochłowice. Jest to bieg przełajowy z naturalnymi przeszkodami jakie można spotkać na hałdzie.

Biegacze zmierzą się z wysokimi podbiegami, błotem, zimna wodą ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Bieg odbędzie się 20 maja w godzinach od 11.00 do 14.00. Pierwszych sto osób otrzyma pamiątkowe koszulki a wszyscy uczestnicy piękne okolicznościowe medale!

Ajska to hałda powstała w związku z działalnością KWK "Śląsk - Matylda" oraz Huty Cynku "Guidotto". To największa hałda na terenie Świętochłowic. Powierzchnia hałdy (32.8 ha) została zagospodarowana jako teren rekreacyjny - na hałdzie powstał tor motokrosowy, miejsce to upodobali sobie również biegacze.

 

Dołącz do dyskusji

Najnowsze newsy eska.pl

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink - What About Us: kiedy premiera nowego singla?

Pink powraca z nowym singlem What About Us, do którego nakręciła już teledysk! Kiedy nastąpi premiera nowej piosenki Pink? Znamy dokładną datę premiery!

3 godz. 53 min.
Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Blue Ivy tańczy - córka Beyonce odziedziczyła talent po mamie? [VIDEO]

Do sieci wyciekło nagranie z tanecznymi popisami Blue Ivy. Beyonce i JAY-Z chyba już powoli przygotowują swoją córkę do kariery w show-biznesie!

4 godz. 39 min.
Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber ma zakaz występów w Chinach. Dlaczego?

Justin Bieber otrzymał oficjalny zakaz występów w Chinach. Czym tak podpadł tamtejszym władzom?

5 godz. 26 min.
One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

One Direction: 7. rocznica powstania najsłynniejszej grupy świata

23 lipca 2017 roku fani One Direction świętują siódmą rocznicę powstania jednej z najpopularniejszych grup w historii muzyki.

7 godz. 23 min.
Wybrane z sieci

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy